top of page

10 грудня 2019 року у ВПУ №7 стартував воркшоп «Методичний хайп»

(кер. Ю. Хайчіна)

Воркшоп «МЕТОДИЧНИЙ ХАЙП»

Мета: мотивація до змін і бажання не тільки вчитися, а й ділитися знаннями; налагодити методичний міст готовності до відкритого обміну педагогічним досвідом, співпраці й вирішення загальних завдань.

Очікуваний результат – «стояти на двох ногах і мати довгий хвіст»: свобода робити те, що хочеш, – наприклад, залишити захід, якщо він нецікавий (закон «про дві ноги» або правило «вільних ніг») та почати діяти після навчання (ефект «довгого хвоста»).

Девіз заходу. У моєму словнику немає слова «неможливо» (Наполеон Бонапарт).

Принцип взаємодії: «Give — Get» / «Дай, якщо можеш— візьми, якщо хочеш».

Локація 1. ГЕЙМІФІКАЦІЯ

Девіз локації. Уміння розпоряджатися часом поряд із правильним керівництвом і технікою впливу на людей виступає фактором, який зумовлює Ваш успіх чи невдачу (Ульріх Зіверт).

Мета локації: створення ситуації успіху, налагодження взаємодії між різними фахівцями чи творчими людьми, які зацікавлені у вирішенні певної професійної проблеми.

Едьютейнмент «Методичний пазл»

«У моєму словнику немає слова «неможливо»». Під таким гаслом 10 грудня 2019 року у ВПУ №7 стартував воркшоп «Методичний хайп».

Воркшоп відкрив едьютеймент «Освітній пазл», який провела для педагогічних працівників методист училища Юлія Хайчіна.
В основі заходу лежала імітаційна гра одного навчального дня учнів. Учасники відвідали 8 уроків. 
Під час едьютейменту присутні взяли участь у тренінгових вправах «Я – не Зірка іншої галактики, я – Особистість», «Райський сад», «Корзинка для сміття», ігрових вправах «Візитуйка», «Справа в капелюсі» , «Шість типів нервової системи».
Таким чином, педагоги дійшли висновку, що освітні інновації — це не смарт-дошки у навчальних аудиторіях, не роботи і не технологічні програми та ґаджети. Це тип мислення та конкретні дії, які змінюють життя людей на краще.

У роботі заходу прийняли участь викладачі методкоміссії:

Л. Токшелукова, Н. Пугач, О. Німченко, В. Таранова

Локація 2. МАЙСТЕРНЯ «ХМАРИ»

Девіз локації. Якщо ви володієте знанням, дайте іншим запалити від нього свої світильники (Т. Фулпер).

Мета локації: підвищити рівень інформаційно-цифрової компетентності та медіаграмотності педагогічних працівників ВПУ №7; стерти стереотипний кордон між ІТ-компетентністю та віком педагогічного працівника, ІТ-компетентністю учня та педагога.

Методичний міст «Google сервіси у роботі голови ЦМК»

Google-сервіси настільки успішно впроваджуються в освітній процес, що стають уже невід’ємною його частиною. 12 грудня 2019 року методист ВПУ №7 Юлія Люта з метою удосконалення навичок роботи голів ЦМК з Google сервісами з метою їх впровадження в роботу всіх членів методичних комісій, провела методичний міст «Google сервіси у роботі голови ЦМК». Google – це безліч можливостей для покращення навчального процесу та поліпшення роботи педагогів.
Усі учасники заняття отримають практичні навички користування сервісами Google, виконуючи вправи за допомогою покрокових інструкцій; підвищили свій рівень професійної компетентності; створили власні продукти для здійснення методичного супроводу роботи ЦМК.
В роботі прмйняла участь голова методкоміссї Л. Токшелукова

Методична піраміда «Родзинки вебпростору»

Вебпростір відкриває нові «двері» у навчання. Його інструментарій радикально спростив процес створення різноманітних ресурсів і їх публікації у Мережі. Освоєння цих сервісів відкриває принципово нові можливості для діяльності, в яку надзвичайно легко залучаються люди, що не володіють спеціальними знаннями у галузі ІТ технологій.

З метою формування уявлення про нові підходи щодо оформлення методичних матеріалів, створення сучасних дидактичних матеріалів 19 грудня 2019 року методист ВПУ №7 Юлія Хайчіна провела методичну піраміду «Родзинки вебпростору». Педагогічні працівники училища набули практичних навичок створення хмари слів, створення та ведення YouTubе-каналу, генерації QR кодів, розміщення матеріалів на віртуальній дошці Padlet.

У роботі заходу прийняли участь викладачі методкоміссії:

Н. Грудкова, В. Горпинченко, К. Прокопова, Н. Чіркова

Брейнстормінг «Конструктор інтерактивних вправ»

Зараз ІТ проникає в усі сфери життя, у тому числі в освіту. Проте дуже часто ІТ впроваджують лише заради ІТ. Насправді це мусить стати потужним інструментом, що має полегшити роботу педагога.
Місія сучасного педагога і навчального закладу - навчити дітей бути гнучкими у змінах та легко адаптуватися і вміти навчатися впродовж усього життя.
Викладач ВПУ №7 Надія Кривенко має великий досвід роботи з хмарними технологіями, яким професійно поділилася під час воркшопу «Методичний хайп».
З метою формування практичних вмінь створення інтерактивних вправ за допомогою сервісу LearningApps 20 грудня 2019 року педагогічні працівники ВПУ №7 стали учасниками брейнстормінгу «Конструктор інтерактивних вправ».

У роботі заходу прийняли участь викладачі методкоміссії:

Л. Токшелукова, Н. Чіркова, Л. Коломієць

Локація 3. КОМП’ЮТЕРНА ВПРАВНІСТЬ
Девіз локації. Успіх до мене прийшов тому, що я вічний «студент» (Джеффрі Гітомер).
Мета локації: підвищення рівня комп’ютерної вправності педагогічних працівників ВПУ №7.

Методична майстерня «Е-портфоліо – як інструмент представлення власної педагогічної діяльності»

18 грудня 2019 року в рамках проведення "Методичного хайпу" відбулося засідання школи удосконалення методичної компетентності "Самоосвіта - крок до атестації". Методист училища Юлія Хайчіна провела методичну майстерню «Е-портфоліо – як інструмент представлення власної педагогічної діяльності».

У результаті співпраці методичної служби ВПУ №7 та педагогічних працівників, які будуть атестуватися у 2020 році, було визначено актуальність використання Е-портфоліо в умовах проінноваційної освіти, виокремлено сучасні вимоги до самопрезентації власної педагогічної діяльності, суть і функції Е-портфоліо: накопичувальна, модельна, стимулююча, діагностична, мотиваційна; змістова; розвивальна; рейтингова, проектувальна; презентаційна. Висвітлено досвід його використання у ВПУ №7, а також проілюстровано можливості Е-портфоліо як технології формування інформаційно-аналітичної компетентності педагога, розкрито перспективи його використання як Я-презентації особистості.

У роботі заходу прийняли участь викладачі методкоміссії:

О. Німченко, К. Прокопова, Н. Чіркова

Локація 4. ОСВІТНІЙ ТРЕНД
Девіз локації. Хто навчає і не виконує того, чого навчає, схожий на курку, яка, маючи крила, не літає (східна мудрість).
Мета локації: підвищення рівня продуктивної та загальнокультурної компетентності педагогічних працівників ВПУ №7.

Пристендовий урок «Цифрова лабораторія Einstesn як інструмент реалізації міжпредметних зв’язків базових предметів з предметами професійно-технічного циклу»

З метою представлення STEM-освіти як одного із трендів розвитку української освітньої системи, висвітлення завдань і умов впровадження STEM-освіти в освітній процес ВПУ №7 викладач Людмила Токшелукова 16 грудня 2019 року провела пристендовий урок «Цифрова лабораторія Einstesn як інструмент реалізації міжпредметних зв’язків базових предметів з предметами професійно-технічного циклу». Пріоритетним завданням заняття стало вивчення можливостей STEM-кабінету в реалізації освітніх цілей навчання на предметах професійно-технічного циклу.

Вітальня гурткової роботи «3D моделювання для всіх»

Локація «Освітній тренд» гостинно зустріла бажаючих опанувати основи 3D моделювання. 16 грудня 2019 року викладач ВПУ №7 Олександр Іванов поділився досвідом роботи з учнівською молоддю під час заняття у вітальні гурткової роботи «3D моделювання для всіх». Під часу заходу гості ознайомилися з технологією 3D друку, її різновидами та можливостями. Були розглянуті найбільш розповсюджені моделі друкуючих пристроїв та витратних матеріалів. Учень групи ОП1-17 Федір Колодяжний продемонстрував можливості САПР "Autodesk Fusion 360" для створення прототипів деталей. Розроблений прототип було оброблено у програмі XYZ printing для 3D принтера Da Vinchi Pro 1.0, на якому відбувалось виготовлення деталі. Учасники заходу змогли також спробувати у роботі 3D ручку, познайомилимя з видами та властивостями пластика для неї.

У роботі заходу прийняла участь викладач методкоміссії:

Н. Кривенко

bottom of page