top of page

STEM-КАБІНЕТ У ВПУ№7

21 листопада 2019 року Вище професійне училище №7 стало творчим майданчиком для колег із ЗП(ПТ)О Полтавщини, які завітали на обласний майстер-клас "STEM–освіта: навчання через дію".

Викладач Людмила Токшелукова провела пристендовий урок «Цифрова лабораторія Einsteіn як інструмент реалізації міжпредметних зв’язків базових предметів з предметами професійно-технічного циклу».

Л. Токшелукова

STEM-освіта – це творчість викладачів і учнів, а STEM- кабінет – це обладнання, яке сприяє цій творчості. STEM-освіта за допомогою практичних занять демонструє учням можливість застосування отриманих знань у повсякденному житті. 

Цифрова лабораторія «Einstein» передбачає використання різних цифрових датчиків, за допомогою яких можна проводити широкий спектр досліджень, демонстраційних лабораторних робіт, лабораторного практикуму, а також здійснювати науково-дослідні проекти, що сприяють вирішенню міжпредметних завдань. Дана лабораторія надає можливість проводити експеримент як у навчальному закладі так і за його межами, оскільки результати експерименту можливо зберігати та в майбутньому співставляти дані різних експериментів, а також дає можливість спостерігати за динамікою досліджуваного явища та вивчати швидкоплинні процеси та дозволяє багаторазово проводити експеримент.

Програмне забезпечення MiLAB для аналізу експериментальних даних є простим, зручним та з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом. Це комплексний додаток що забезпечує реєстрацію експерименту: збір кількісних даних (показників датчиків), відображення їх на графіку,у таблиці, математичну обробку даних.

Швидке налаштування експерименту, наочне відображення одержаних у процесі експерименту даних, зручні інструменти аналізу, що дозволяють за обмежений час проводити більше експериментів, що сприяє швидкому і міцному засвоєнню навчального матеріалу.

Цифрова лабораторія «Einstein» у порівнянні з традиційним обладнанням має цілий ряд переваг деякі із них ми та наші колеги сьогодні демонструємо.

З моменту отримання STEM-кабінету викладачі закладу адаптують обладнання під предмет, розробляють інструкції до лабораторних і практичних робіт, до занять гуртків, а також використовують під час проведення робочих уроків, які потребують використання необхідного обладнання, яке відсутнє в кабінеті викладача-предметника (прилади лабораторії, документ-камера).

Для викладача документ-камера це пристрій який об’єднує в собі можливості кодоскопа, сканера відеокамери, мікроскопа. З’єднуючись з комп’ютером документ-камера стає складовою робочого місця викладача, тому хочеться відмітити деякі переваги:

  • економія часу і паперу під час проведення уроку, оскільки будь-яке письмове завдання на аркуші через документ-камеру і проектор демонструє всій аудиторії;

  • допомагає встановити зворотній зв'язок між викладачем і учнями, підвищити мотивацію учнів;

  • демонстрація дослідів,які часто проводяться площині столу і не всім видно результат, а за допомогою документ-камери стають як на долоні.

Взагалі можливості документ-камери в освітньому процесі практично безмежні, все залежить лише від винахідливості викладача. Але все ж хотілося б більше звернути увагу на використання лабораторії не лише під час лабораторних та практичних робіт а і в ході інших робочих уроків та на заходах колективної і творчої діяльності.

В сучасній освіті приділяється увага не простому здобуванню знань, а й застосуванню цих знань в професії та житті.

Цифрова лабораторія забезпечує інтегрований підхід з метою досягнення максимальних результатів у навчанні. Тому не можна зупинятися на досягнутому і необхідно продовжувати втілювати STEM-технології в освітній процес.

stem.png
74402290_684352795304547_156717325637962
78125173_684352898637870_264069460682342
IMG_20190124_092714_AO_HDR.jpg
bottom of page